Aktualności

Znajdziesz tu aktualności z życia naszej wspólnoty, aktywności w które się angażujemy, wyjazdy w których uczestniczymy, zapraszamy do zapoznania się i zapraszamy na nasze spotkania.

Najserdeczniejsze życzeniakategorie: aktualności Tagi:

Wtorkowe spotkanie 4 lipca


Dziś pierwszy wtorek miesiąca, jednak z uwagi na urlop księdza nie będzie Mszy Świętej - zapraszamy na spotkanie w dzwonnicy.


kategorie: aktualności Tagi:

żaglówką po Zalewie Zegrzyńskim, maj 2017


Po raz kolejny w (niemal już tradycyjnie) wypłynęliśmy na nasz jednodniowy ale za to wieloosobowy "rejs" pod żaglami. Brzmi dumnie. Wzdłuż drogi na Ostrołękę, a jakże, co znaczy - po naszym uroczym Zalewie Zegrzyńskim. W przeciwieństwie do poprzednich dopisała pogoda: dobrze wiało, nie padało, chmur mało... Trasę z ośrodka AZS Zegrze na plażę w Serocku przepłynęliśmy w porywającym czapki z głów tempie, ile tylko fabryka węzłów Omedze dała.

I jak to „na rejsie” - jest okazja by pogadać: o wszystkim i niczym, małych i dużych, ważnych i błahych sprawach królestwa tego świata... I choć najbliższy nam zalew to nie bezkres Mazurskich szlaków wodnych, to wyprawa taka ma swoje plusy. Blisko + łatwo do ogarnięcia + skrzyknąć się można z dnia na dzień + bezstresowo dla portfela + urlop nie użyty i nie wstrząśnięty a posmak dobrze spędzonego czasu ten sam = mała rzecz a cieszy! Kto pływał na Zegrzu wie, kto nie warto sprawdzić. W końcu kręcenie się łajbą po zalewie można potraktować jako trening przed dłuższym czy ambitniejszym żeglowaniem i może pod poważniejszą banderą.

Najbliższy wypad pod żaglami planujemy w pierwszej połowie lipca. Kto wie może uda się go połączyć z ogniskiem na Kurpiach (to już opcja dwudniowa…) W kwestiach organizacyjnych dalsze informację uzyskasz na naszych wtorkowych spotkaniach lub mailem: pisząc na adres adam.bialob@gmail.com. Kto chętny dołączyć zapraszamy 🙂 Ahoj przygodo!

 


kategorie: aktualności, sport, wyjazdy, zabawa Tagi: sport, wyjazdy, żagle

trening rowerowy przed Jasną Górą 2017


Wczoraj pojeździliśmy trochę na rowerach w ramach treningu do pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę. Trasa którą przejechaliśmy jest bardzo malownicza, startuje z przystanku metra Młociny, biegnie przez most północny, później nad Wisłą, następnie przez lasy Chotomowskie, wokół Legionowa i powrót nad kanałkiem do Warszawy na stację metra Młociny. Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy i włączenia się w tę aktywność. Na pewno będą kolejne wyjazdy nie tylko rowerowe.


kategorie: wyjazdy Tagi: pielgrzymka, rower, sport, wyjazdy

Następne spotkanie - 9 maja


W związku z majówkowymi wyjazdami nie będzie spotkania 2 maja.
9 maja spotykamy się w kościele na wspólnotowej Mszy Świętej. Zapraszamy na 20.30.


kategorie: aktualności Tagi:

Pan Jezus w kaplicy przechowania 2017


kaplica przechowania 2017

Wczoraj Pan Jezus znalazł się w naszej kaplicy przechowania. Zdjęcie zrobiłem po liturgii Wielkiego Czwartku, więc Pan Jezus naprawdę jest w środku. Zachęcam do odwiedzin i adoracji. Gdyby brakło czasu, można choć chwilę posiedzieć przy zdjęciu.


kategorie: formacja Tagi: adoracja, ewangelizacja, formacja, kaplica przechowania

Życzenia


zmartwychwstanie


kategorie: aktualności Tagi:

Najbliższe spotkanie


Zapraszamy na najbliższe spotkanie wspólnoty, które odbędzie się 3 stycznia (27 XII nie będzie spotkania w wieży).


kategorie: aktualności Tagi:

Życzenia


zyczenia


kategorie: aktualności Tagi:

Open Doors - wtorek 13 grudnia 2016 o godzinie 20.30 w wieży w sali św. Barbary


Wspólnota Za Jezusem zaprasza serdecznie na spotkanie z organizacją Open Doors zajmującą się pomocą prześladowanym chrześcijanom. Spotkanie odbędzie się we wtorek 13 grudnia 2016 o godzinie 20.30 w wieży w sali św. Barbary. W programie wystąpienie przedstawiciela Open Doors, wspólne rozważanie Słowa Bożego oraz modlitwa.
Link do organizacji: https://www.opendoors.pl/


kategorie: aktualności, spotkania Tagi: akcje, ewangelizacja, formacja